Úprava screamu/growlu k dokonalosti rukama

4. září 2009 v 13:39 |  Metalový zpěv
Pokud si při growlování/screamování dáte ruce před pusu a vytvoříte jimi jakýsi tunel nebo vaničku, mělo by to mít na zvuk vašeho hlasového projevu vliv. Dalo by se říct, že bude o něco hlubší a hlasitější. Po chvíli experimentů zjistíte, jestli to zní lépe nebo hůř a budete tak moct dovést svou techniku vokalizace k dokonalosti.


Ještě větší vliv to bude mít při zpěvu do mikrofonu, kdy se ve chvílích, když potřebujete přeřvat zbytek kapely, nemusíte namáhavě snažit křičet extrémně hlasitě, ale stačí si dát ruku mez ústa a mikrofón. Čím více pak ruce otevřete, tím vyšší tón získáte (je to tedy stejné, jako když více otevřete ústa).

Pokud screamování kombinujete s čistým vokálem, nezapomeňte od sebe mikrofón oddalovat a přibližovat podle toho, kterou z těchto technik provozujete hlasitěji (kvalita čistého zpěvu s hlasitostí obvykle stoupá, zato u screamování s ní stoupá jen náročnost na hlasivky). Správné držení mikrofonu je už ale samostatné téma.

Uvědomte si však, že nemá cenu rukama upravovat ještě jinak hodně nedokonalý scream/growl, že přitom můžete vypadat trochu zvláštně a že hodně zpěváků to nedělá. Bylo by ale hloupé vám tyto metody tajit...
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Semalem | 18. prosince 2012 v 10:12 | Reagovat

Ahoj.Hodně dobře taky zní growling do ruličky od kuchyňských ubrousků.Hloubka se dá ovlivnit rukou, kterou zavírám otevírám konec ruličky...na druhém mám držku :D

2 Semalem | 18. března 2013 v 10:34 | Reagovat

Ještě jsem přišel na to, že growling do plechovky taky zní dobře

3 Gutalax | 31. července 2014 v 12:28 | Reagovat

Growlovat do ruličky od hajzlpapíru? To je fekál grind, ne? xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama